Február közepéig a kormány elé kerül a II. Nemzeti Fejlesztési Terv

Február közepéig a kormány elé kerülnek az operatív programok és a II. Nemzeti Fejlesztési Terv - közölte Baráth Etele, az európai uniós ügyekért felelős tárca nélküli miniszter. A dokumentumokat várhatóan március 31-én fogadja el a kabinet.
A II. Nemzeti Fejlesztési Tervet és az operatív programokat február 15-éig a kormány elé terjeszti a Nemzeti Fejlesztési Hivatal - közölte Baráth Etele európai uniós ügyekért felelős tárca nélküli miniszter hétfőn. A 2007-2013 közötti időszakra szóló stratégiát várhatóan március 31-én fogadja el a kabinet, melyet az Európai Uniónak küldenek tovább. A hivatal még az előterjesztés előtt egyeztet a négy parlamenti párttal, illetve a kiemelt társadalmi partnerekkel, és csak azután kezdődik a részletes szakmai vita.

Öt irányító hatóság is alakulna
Baráth Etele a javaslatokról szólva elmondta, hogy a II. Nemzeti Fejlesztési Tervhez öt irányító hatóság tartozna: gazdasági versenyképességi, humánerőforrás-fejlesztési, környezeti, területfejlesztési és központi koordináló. A központi irányító hatósághoz tartozna többek között az informatikai szektor, a műszaki, területi infrastruktúra-fejlesztés, az államigazgatás, a közigazgatás reformjának szervezeti programja, valamint a kutatás-fejlesztés teljes hazai koordinálása; a gazdasági versenyképességi irányítóhatósághoz pedig az üzleti környezet javítása és a vállalati kérdések.

Első az oktatás
A miniszter hozzátette, hogy a prioritások tekintetésben természetesen megvan a saját sorrendük: az oktatás, a közlekedés, a kis- és középvállalkozások üzleti környezetének javítása területén, valamint a kijelölt pólusok képzésében - Budapest, az öt legnagyobb város, illetve Veszprém és Székesfehérvár térségében - kezdené el a munkát.

Száz százalékos garancia a forrásokra
Baráth Etele a 2004-2006. közötti időszakra szóló I. Nemzeti Fejlesztési Terv végrehajtásáról elmondta, hogy száz százalékos garancia van a 2008-ig felhasználható európai uniós források elköltésére. A kormány átlagosan tíz százalék kereten túli vállalásra ad lehetőséget, és döntés született a pályáztatás folyamatosságának biztosítására is. Az irányító hatóságok 12240 pályázatot támogatottak 573 milliárd forint értékben, eddig 127 milliárd forintot fizettek ki.

Forrás: Kormányzati Portál - 2006. január 16.

Vissza